Samochód bez prawa jazdy

W wielu krajach coraz większą popularnością cieszą się ultrakompaktowe samochody, które nie wymagają posiadania prawa jazdy. Istnieje kilka interesujących modeli tego typu, które uwzględniliśmy w niniejszym wyborze.

Bellier Jade Classic

Ten włoski samochód kompaktowy jest napędzany silnikiem wysokoprężnym o pojemności 0,5 litra. Jego prędkość maksymalna wynosi 45 km/h. Bellier Jade Classic waży 400 kg i zużywa średnio 3,2 litra paliwa. Podobnie jak wszystkie samochody niewymagające prawa jazdy, model ten może być tylko dwumiejscowy. W Europie taki maluch będzie kosztował 9 900 euro.

Bellier Jade Racing

Sportowa wersja wspomnianego wcześniej modelu Jade. Ma jaśniejsze nadwozie, inną optykę, sportowe fotele i kierownicę, a także nakładki na pedały. W modyfikacji Wyścigi wprowadzono udoskonalenia techniczne. Jednocześnie wersja ta jest o 2 tysiące droższa od standardowego modelu Jade Classic.

Bellier B8

Model ten jest stylizowany na popularnego Fiata 500 hatchback i jest dostępny z jednym z dwóch silników wysokoprężnych o różnych pojemnościach (523 cm3 i 480 cm3), ale o tej samej mocy 5,4 KM. Cena samochodu kompaktowego B8 zaczyna się od 14 990 euro.

Aixam Minauto

Kompaktowy samochód francuskiej firmy Aixam jest jednym z najbardziej przystępnych cenowo samochodów bez kierowcy na rynku. Pod maską Minauto znajduje się dwucylindrowy silnik wysokoprężny o mocy 8 KM. Cena podstawowa wynosi 8 999 EUR. Ceny wersji GT i Cross wynoszą odpowiednio 10 599 euro i 11 499 euro.

Aixam Sensation

Model Sensation stanowi krok naprzód w stosunku do Minauto hatchback i charakteryzuje się nie tylko bardziej stylowym wyglądem, ale również bogatszym wyposażeniem, w tym klimatyzacją i systemem Parktronic. Ceny modelu Sensation zaczynają się od 10 699 euro.

Aixam D-Truck

Gama Aixam obejmuje również samochód dostawczy D-Truck, dostępny w wersji furgon i wywrotka. D-Truck ma ładowność 175 kg. Cena podstawowa zaczyna się od 13 099 euro.

Chatenet CH40

Francuski kompakt może pochwalić się bardzo oryginalnym wyglądem, ale jest technicznie skromny dzięki standardowemu półlitrowemu silnikowi o mocy 8 KM. Ceny zaczynają się od 12 950 EUR.

Porsche 356 

 

Najbardziej rzucający się w oczy „bezsilny” samochód na naszej liście pochodzi z Chin. Kopia słynnego modelu Porsche jest wyposażona w silnik elektryczny o mocy 8 KM, który jest w stanie rozpędzić model do 80 km/h. Takie „Porsche” będzie Cię kosztować około 13 tysięcy dolarów.

Tomasz Rutkowski | 3 czerwca, 2022
Nikola
Author: Nikola

Witam na mojej stronie internetowej. W tym miejscu dzielę się moimi poradami dotyczącymi naprawy samochodów. Strona dla przyjaciół z Polski.

One thought on “Samochód bez prawa jazdy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *