Category Archives: Nowości

Chery Tiggo 9 – oficjalnie zaprezentowany: to nowy flagowiec firmy

W Chinach odbyła się premiera crossovera Chery Tiggo 9. To nowy flagowy model marki, który jest bogatszy i większy od dotychczasowego Tiggo 8. Bazuje na platformie Exeed Yaoguang i ma zunifikowane nadwozie. Z zewnątrz SUV zwraca uwagę masywnym grillem z pionowymi paskami i chromowanymi wykończeniami, stylowymi matrycowymi reflektorami i wstawkami w kształcie litery L w przednim zderzaku. Z… Read More »

Samochód bez prawa jazdy

W wielu krajach coraz większą popularnością cieszą się ultrakompaktowe samochody, które nie wymagają posiadania prawa jazdy. Istnieje kilka interesujących modeli tego typu, które uwzględniliśmy w niniejszym wyborze. Bellier Jade Classic Ten włoski samochód kompaktowy jest napędzany silnikiem wysokoprężnym o pojemności 0,5 litra. Jego prędkość maksymalna wynosi 45 km/h. Bellier Jade Classic waży 400 kg i zużywa średnio 3,2… Read More »

Samochody na wodór: 7 najlepszych modeli

Alternatywne źródła energii to jeden z najlepszych sposobów ratowania środowiska zanieczyszczonego przez produkty spalania benzyny, oleju napędowego, a nawet metanu czy propanu. Wodór jest bezpieczniejszy. Firmy samochodowe nie spieszą się jednak z przestawieniem się na pojazdy napędzane wodorowymi ogniwami paliwowymi (FCEV). FCEV – fuel cell electric vehicles – to pojazd elektryczny napędzany ogniwami paliwowymi. Pojazd ten wykorzystuje ogniwo… Read More »

Które autostrady w polsce są płatne

Jedynie niektóre odcinki autostrad (autobahns) są obecnie objęte opłatami za przejazd. Ani na drogach krajowych, ani na autostradach nie ma obecnie płatnych odcinków. Trzy główne typy różnią się także oznakowaniem (oznaczeniem): Krajowe są oznaczone numerami. Obecnie od 1 do 98. Długość dróg waha się od 1,5 km na 96 do 811 km na 8. Autostrady mają oznaczenie alfanumeryczne:… Read More »