Schemat bezpieczników BMW Z4 E89

Druga generacja BMW Z4 jest oznaczona jako e89 . Jest to zaktualizowany model pierwszej serii Wypełnienie pozostało prawie takie samo, główna różnica polega na wyglądzie. Teraz BMW Z4 może przekształcić się z otwartego roadstera w zamknięte coupe w zaledwie 20 sekund. Model ten wszedł do produkcji w 2009 roku. Ta seria była produkowana w latach 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 i 2016. W tym artykule przedstawimy opis bezpieczników i przekaźników BMW Z4 wraz ze schematami skrzynkowymi i lokalizacją.

 

Przedział pasażerski

Skrzynka bezpiecznikowa

Aby się do niego dostać należy zejść pod schowek i przykręcić trzy śrubki (nr 1) oraz odłączyć oświetlenie nóg pasażera z przodu (nr 2).

W miejscu, które pojawi się w prawym górnym rogu, należy obrócić mocowanie skrzynki bezpieczników (wykonane w postaci śruby), po czym sama skrzynka opadnie.

Pełne zdjęcie skrzynki bezpieczników bmw e89

Jak widać na schemacie, znajdują się tutaj przekaźnik zacisku 30G i przekaźnik wycieraczek.

Tabela opisu bezpieczników

Bezpiecznik nr 8 odpowiada za działanie zapalniczki.

Tabela jest dość prosta. Na przykład 5 i 75 odpowiadają za regulację kierownicy, sygnał 57 i 79 i tak dalej.

Osobno odnotowujemy lokalizację przekaźnika napędu twardego dachu. Jest ich 2. Znajduje się w pobliżu akumulatora. Nawiasem mówiąc, w samej pokrywie znajduje się również grupa bezpieczników dużej mocy.

Nikola
Nikola

Witam na mojej stronie internetowej. W tym miejscu dzielę się moimi poradami dotyczącymi naprawy samochodów. Strona dla przyjaciół z Polski.