Schemat bezpieczników BMW X6 e71/e72

Crossover BMW X6 e71/e72 łączy w sobie najlepsze cechy SUV-ów BMW (napęd na cztery koła, duży prześwit, duże koła, silnik o wysokim momencie obrotowym) i coupe (mocne pochylenie dachu z tyłu samochodu). Ta seria była produkowana w latach 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013 i 2014. Następnie samochód przeszedł zmianę stylizacji i jest produkowany do dziś pod oznaczeniem nadwozia F16. Nasza publikacja zawiera ogólne informacje na temat skrzynek bezpieczników i przekaźników BMW X6 e71 / e72 wraz z ich opisem w formie tabeli, a także podkreśla, które z nich odpowiadają za zapalniczkę i jak je wymienić.

Skrzynka bezpieczników w przedziale pasażerskim

Znajduje się pod schowkiem po stronie pasażera. Aby uzyskać dostęp, odkręć śruby zabezpieczające.

Następnie w miejscu, które się otworzy, musisz znaleźć i odkręcić zieloną śrubę. To wygląda tak.

Następnie sama skrzynka z bezpiecznikami zejdzie na dół (delikatnie się odłoży).

Znajdują się tutaj niektóre elementy przekaźników: ogrzewanie i czyszczenie tylnej szyby, przekaźniki wycieraczek przednich i przekaźniki zawieszenia pneumatycznego.

Tabela z nominałami

Skrzynki bezpieczników i przekaźników w bagażniku

Skrzynia główna

Znajduje się po prawej stronie pod obudową.

Powinna być również broszura z aktualnym opisem bezpieczników dla Twojego pojazdu. Na zdjęciu jest to zaznaczone czerwoną strzałką.

Bezpieczniki 118, 111, 113, 115 odpowiadają za zapalniczkę. Na schemacie zaznaczono je kolorem czerwonym. Umiejscowienie na zdjęciu i na schemacie jest takie samo.

Na samym urządzeniu znajduje się zacisk przekaźnika 30G. Niektóre przekaźniki mogą być również umieszczone w pobliżu skrzynki, na przykład przekaźnik odciążający dla zacisku 15 K9.

Zadanie

Radzenie sobie z nią jest dość proste. Na przykład bezpieczniki 110 i 136 odpowiadają za telefon, 16 za regulację lusterek bocznych, 10, 39 za uruchamianie i zatrzymywanie itp.

Bezpieczniki na pokrywie akumulatora

W pokrywie akumulatora znajduje się zespół bezpieczników – rozdzielacz zasilania akumulatora.

Skrzynka bezpieczników komory silnika

Po prawej stronie w przedziale montażowym znajduje się kolejne pudełko. Jego wydajność zależy od roku produkcji i wyposażenia pojazdu.

Nikola
Nikola

Witam na mojej stronie internetowej. W tym miejscu dzielę się moimi poradami dotyczącymi naprawy samochodów. Strona dla przyjaciół z Polski.